• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,004 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi Kızılcıkdere Mevkii Kırklareli / Türkiye
  • TELEFON: +90 212 657 98 99
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Türkiye ve uluslararası çorap pazarının öncü firmalarından Dore Çorap, 1960’lı yılların sonlarına doğru Orhan Söylemez tarafından İstanbul – Çemberlitaş’ta Söylemez Çorap Sanayi ve Ticaret ismi ile sektöre adım attı. 1982’de marka adını Dore Çorap olarak tescilleyerek çorap pazarında ismini kuvvetlendirdi.

1988 yılında İstanbul – Çemberlitaş atölyesinden, halen üretim yeri olan İstanbul – Güneşli’deki 3 bin metrekarelik binasında üretime geçti. 90’lı yılların sonuna doğru yapılan yeni yatırımlarla kapasitesini ve ürün çeşitliliğini arttırarak, yurt dışından ithal edilen birçok ürünü yerli üretime kazandırdı.

1998 yılında piyasalardaki gelişmeler takip edilerek, Mehmet Lütfü Söylemez tarafından kurulan İstanbul – Güneşli’deki Ro-yal Çorap Tekstil San. Tic. Ltd. Şti firması ile ince bayan çorabı üretimine başlandı.

En son 2008 yılında ince bayan çorabı üretim hattını Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan ve toplam 20 bin metrekare üzerinde 10 bin metrekare kapalı alana sahip olan fabrikasına taşıyan Dore Çorap, bugün üstün kalitesi ve farklı özelliklere sahip geniş ürün yelpazesi ile öne çıkıyor. Hızlı ve en yeni otomasyon teknolojisi ile 45 yıldır kalitesinden ödün vermeden üretime devam eden Dore Çorap, üretiminin yüzde 60’ını iç piyasaya sunarken yüzde 40’ını ise ihraç ediyor.

Modaya hızla ayak uyduran ve kendi modasını oluşturan yenilikçi firma Dore Çorap, dünya kalite standartlarındaki uzun dayanımlı ürünlerinin yanı sıra uygun fiyat politikası ile de fark oluşturuyor.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.