TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,426 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: İnegöl Organize Sanayi Bölgesi 1. Cadde İnegöl / BURSA
  • TELEFON: 0850 722 72 27
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Türkiye’yi tarımsal sanayi alanında etüt eden CP Grup, uzmanlık alanı olan yem teknolojisi konusunda ülkemize katkı sağlayacağını düşünerek 1986 yılında İnegöl’de kurduğu ilk yem fabrikası ile “CP Standart Gıda San. Ve Tic. A.Ş “ olarak Türkiye’ de faaliyetlerine başlamış ve CP Foods Public Limited Company iştirakı (http://www.cpfworldwide.com/en) olarak hizmetlerine devam etmektedir.

Dünyanın birçok ülkesinde; etlik ve yumurtalık civciv, kanatlı ve büyükbaş hayvan yemi, piliç eti ve ileri işlenmiş et ürünleri konusunda büyük ölçekli yatırımlarıyla uluslararası bir kuruluş olan CP Grup, 100 milyon doları aşan yatırımlarıyla Türkiye’de 30 yıldır istikrarlı bir büyüme ile faaliyetlerini sürdürmektedir. CP, uluslararası teknolojisi ve kalitesiyle gerek yem sektörünün, gerekse piliç eti sektörünün gelişmesinde önemli rol oynamakta ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Operasyonlarımız Hakkında

CP, veteriner ve ziraat mühendislerinden oluşan tecrübeli ve uzman teknik kadrosuyla Türkiye’nin farklı yerlerinde hizmet veren 6 adet yem fabrikasında uluslararası kalite standartlarında ürettiği kanatlı ve büyükbaş hayvan yemleriyle yıllardır üreticilere en iyi hizmeti sunmaktadır. Yıllık 1.200.000 tonun üzerinde üretim yapan CP Yem, yem sektörünün lider firmalarındandır.

1991 yılında başlamış olduğu piliç eti entegrasyon projesinde de aynı başarıyı gösteren CP, bugün sahip olduğu 3 adet kesimhanede piliç kesimi gerçekleştirmekte ve soğuk zincir içerisinde ülke genelinde tüketim noktalarına dağıtmaktadır.

CP, ileri işlenmiş piliç eti fabrikasını da 2010 yılında faaliyete geçirmiş, Avrupa standartlarında ve en son teknolojiyi içeren üretim hatlarında ayda 1000 ton nugget, şinitzel, cordon bleu, köfte çeşitleri, sosis, salam, sucuk gibi piliç şarküteri ürünleri üretimini gerçekleştirmektedir.

Bugün, Türkiye’de 2400 çalışanıyla hizmet veren CP, eğitimli ve geniş satış kadrosuyla, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Antalya, Trakya ana satış depoları ve yurt çapında 100’e yakın bayi ile günlük kesilmiş, taze piliç eti ürünlerini soğuk zincir içerisinde tüm Türkiye’ye dağıtmaktadır. Bununla birlikte, CP ürünleri Real, Metro, Migros, Özdilek, A101, Kipa gibi ulusal zincir mağazalar ve 100’ü aşkın CP marketler aracığıyla tüketiciye en hijyenik ve en taze koşullarda sunulmaktadır.

Bugün, CP Grup, Türkiye’de kazandığını yine Türkiye’de yatırım yaparak değerlendiren, yeni istihdam olanakları yaratan, piliç ve yem sektörünün en güçlü ve köklü kuruluşudur.

CP, ISO’nun en son yayınladığı Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu gelen sıralamasında, 64’üncü firma olma başarısını göstermiştir.

CP Piliç, 2010 ve 2011 yılında, “En İyi Marka”, “Tüketici Kalite Ödülü” ve “2011 Avrupa Birliği Kalite” ödüllerine ek olarak 2016 yılında “Beğenilen Lezzet” seçilerek başarılarına yenilerini katmıştır.

 

Faaliyet Alanlarımız

  • Yem üretimi
  • Civciv Üretimi (CP Türkiye, hem damızlık hem de yumurtalık civciv üretimi yapmaktadır.)
  • Entegre Piliç Üretimi Sofralık Yumurta Pratik Ürünler & Şarküteri Ürünleri

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.