• turkosb@gmail.com
 • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,146 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
 • ADRES: Payas Organize Sanayi Bölgesi Haddeciler Caddesi No: 71 Payas / HATAY
 • TELEFON: +90 326 755 48 00
 • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

1996 yılında senelik kapasitesi 150.000 mton olan Corbus Çelik San. ve Tic.A.S, ile kare, köşebent, lama, yuvarlak ve nervürlü demir üretiminde tüm ürünleri İskenderun bölgesinde tek tesis bazında imal eden ve işbu imalatlarına ISO sertifikası geçen ilk kuruluş olarak faaliyete geçmiştir.

Gerek idari gerekse yapilan büyük modernizasyon ve kapasite arttırımı ile 2010 yılında  Corbus’u ikinci kez kurulmuş şeklinde belirtebilirim. İşbu modernizasyon ve kapasite arttırımı ile çelik üretim kapasitesi ilk etapta 400.000 mton‘nun daha sonraki kısa sureçli dönemde 600.000 mton’nun üstünde olacak şekilde yapılandırılmıştır. Bunun yanısıra aynı dönemde faliyete başlayan Intermet A.Ş. ve daha sonra kurulan Corbus Metal LTD şirketlerimiz dış ticarette, yeni kurulan Corbus İç ve Dış Tic.A.Ş. ise yurt içi piyasada hızlı şekilde belirli pazar paylarına sahip olarak gerek iç gerek dış piyasalarda güvene dayalı haklı bir yer edinmişlerdir.

İdari bütünlüğü ve prensiplere verdiği değerle firmalarımız, müşterilerine satış öncesi ve sonrasında tam hizmet vererek satılan ürünlerin müşteriye tam fayda sağlamasını temel ilke edinmiştir. Corbus ve Intermet şirketler grubumuz milli sanayimizin gelişmesine katkıda bulunmakta, aynı zamanda da hepimizin yaşadıgı çevremize değer vererek işbu konuda büyük hassasiyet göstermektedirler. Kuruluş olarak ana felsefemiz, müşterimize verilen hizmetin dünya çapında bir örnek olarak kabul edilmesidir.

Corbus 1997 yılında yıllık kapasitesi yaklaşık 150,000 Mton olarak 18,352 m2 alan üzerinde kurulu bir çok ürün grubunu tek bünye altında imal eden ilk tesis olarak İskenderun’da faaliyete başlamıştır. Geçen süre zarfında değişen şartlar ve kalite standartını yükseltme hedefi ile,  son teknoloji ve yoğun bir modernizasyon sürecinden sonra Corbus bugün itibari ile yıllık kapasitesi 500,000 Mton’a ulaşarak sahip olduğu kalite sertifikaları ile başta nervürlü inşaat demiri olmak üzere kare, köşebent, lama demir üretimini gerçekleştirmektedir.

 

Fabrikamız

Yoğun bir modernizasyon ve en son teknolojik yenilenmeden sonra, Corbus demir-çelik tesisleri mükemmel üretim ve maliyet uygulamaları ile, üretim kalitesine üstün rekabet gücünü de katmıştır. Corbus Çelik San. Ve Tic. A.Ş , İskenderun merkezine 20 km, yükleme limanlarına 2 km‘lik mesafede Payas Organize Sanayi Bölgesi içinde bulunmaktadır. Diğer haddehaneler gibi Corbus’un kütük üretimi bulunmamaktadır. Bunun yerine, dünyanın çeşitli kütük üreticilerinden bu ihtiyacımızı gidermekteyiz.

Corbus’un üretimini planlayan idari yapılanmamız ISO 9001 sertifikalı olup, TSE, BS, ASTM, AFNOR, EU, KS, JIS, IS ve bunlar gibi tüm dünya standartlarına uygun olarak nervürlü inşaat demiri ve köşebent,lama demir,kare demir,çeşitli profiller imalatını gerçekleştirmektedir. Dış ticaret konularında faaliyet gösteren Corbus Metal LTD, Intermet A.Ş. firmaları ile yurt içi piyasa satışlarında Corbus İç ve Dış Tic.A.Ş. firması vasıtası ve dünyaya yayılmış temsilciliklerimiz aracılığı ile geniş ürün yelpazemizin ticareti yapılmaktadır.

 

Ürünlerimiz

 • İnşaat Demiri
 • Yuvarlak Demir
 • Köşebent
 • kare Demir
 • Lama Demir
 • IPN ve UPN

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.