• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

Çankırı – Korgun Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,589 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Saffet KÖKSAL
  • ADRES: Korgun organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Korgun / ÇANKIRI
  • TELEFON: +90 376 343 10 61
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Başkanın Mesajı

7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz.

Organize Sanayi Bölgeleri “Altyapısı hazır sanayi parselleri oluşturmak, sanayi tesislerinin uygun alanlarda yapılaşması için yatırımcılara tahsis etmek, çarpık sanayileşme ve hayati önem taşıyan çevre sorunlarını önlemek amacıyla kurulmuştur.”

Organize Sanayi Bölgeleri Belediye sınırları içinde olsalar bile, belediyelerin müdahale edemediği, kendi kanununa göre yönetilen özerk kurumlardır.
ÇANKIRI ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ, 30 OCAK 1977 TARİH 7/3037 SAYILI BAKANLAR KURULU KARARI ile kurulmuş olup, 2001 yılında yeniden yapılanma sürecinde, sınırları içinde bulunduğu ilçe olan KORGUN ismi ilave edilmiştir. Halen 147 sicil sayısı ile ÇANKIRI KORGUN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ olarak Bakanlığımızca tescil edilmiş olarak faaliyetini sürdürmektedir.
Bölgemiz Çankırı-Kastamonu Devlet Karayolu istikameti 20 km.de Korgun ilçe sınırları içindedir. Ulaşım bölünmüş yolun tamamlanması ile Çankırı iline 10 dakikadır. Karayolu 600 metre, DDY 5 km, Ankara 130 km, Karadeniz-İstanbul karayoluna 29 km. mesafededir. Ankara-Esenboğa hava alanına 90 km. uzaklıktadır.

Kamulaştırmaların uzaması nedeniyle arıtma tesisi dâhil Altyapı çalışmaları 2001 yılında tamamlanmıştır.
Yaklaşık 1000 dönüm alan üzerine kurulu bölgemiz 75 sanayi parseline bölünmüş vaziyettedir. Sanayi parsellerinin 3/2’si yatırımcılarımıza tahsis edilmiş olup, halen 24 tesis faaliyet halindedir. Beş(4) tesis faaliyete hazırlık içinde, beş (4) tesis inşaatı ise devam etmektedir.(6) altı işletmemiz ise krizler nedeniyle ara verdikleri faaliyetlerine tekrar başlama çalışması içindedirler. Faal işletmelerimizde 913 kişi istihdam edilmektedir.

Bölgemizde yedi gün 24 saat en tecrübeli kadrolarımızla yatırımcılarımıza hizmet verilmektedir. Tek durak ofis sistemi ile yapı ruhsatları-iskân belgeleri-çalışma izinleri- su ve elektrik abonelik ve bağlantıları, telekomünikasyon hizmetleri 24 saat içinde tamamlanmaktadır.Doğalgaz şebekemiz hizmet vermek için gün saymaktadır, çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir.
Diğer tanıtım sayfalarımızda da görüleceği üzere, ilimiz ve bölgemiz Şırnak ve Hakkâri illerinde mevcut Devlet Teşviklerine sahiptir. Pazarlama sorunu yaşamayan yatırımcılarımız için üretim sorunu yaşanmamaktadır. Bölgemiz sanayicilerimiz tarafından yönetilmekte, her türlü hizmet bedelleri sanayicilerin bizzat kendi iradeleri ile tespit edilmektedir. İlimiz yöneticilerinin desteği tam olup, bürokrasi sorunu sıfırdır.
Bölgemizde sağlık-güvenlik-itfaiye hizmet noktaları 500 metre mesafededir.

Elektrik gücünün % 20’sini, kendi ürettiği su kapasitesinin henüz % 15’ini kullanmaktadır. Elektrik gücü 31.5 MVA, su kapasitesi ise 50 sn/Lt.’dir. Ülkemizin en ucuz elektrik ve suyu kullanılmaktadır.
5000 yıllık yerleşim geçmişi ve 1000 yıllık Türk tarihi boyunca, hiçbir sosyal-siyasal ve etik dışı olayla anılmamış Çankırı ili gelecekte de en güvenilir-huzurlu yörelerimizden biri olarak devam edecektir. Bölge insanı önce yaratıcısına, sonra devletine sonra da rızkına saygıda ve bağlılıkta üstün vasıflara haizdir.

Anadolu’nun bağrına, hüsnüniyetle yatırım yapacak olan sanayicilerimizi ve tüm girişimcileri kucaklıyor, sevgi ve muhabbetlerimizle davet ediyoruz.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.