Burçak Metal Otomotiv Yan San. Ltd. Şti.

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,279 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi 111. Sokak No: 3 Nilüfer - Bursa / Türkiye
  • TELEFON: +90 224 411 06 11
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Burçak Metal, 1998 yılında Şaban Demiroğlu tarafından Burçak Makine adı ile Bursa’da kurulmuştur. Kurulduğu ilk yıllar otomotiv sektörüne, amortisör parçaları yapmaya başlayan Burçak Makine, makine parkurunu lndex otomatlarla geliştirerek ağırlıklı olarak otomotiv sektörü olmak üzere beyaz eşya, makine imalat ve mobilya sektörlerine ‘Talaşlı imalat’ yapmaya başlamıştır.

2002 yılında isim değişikliği ile Burçak Metal ismini alarak marka tescili yaptırılmıştır. Teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip ederek makine parkurunu lndex ve Kayar otomatlarla güçlendiren Burçak Metal, aynı yıl ilk CNC Torna yatırımını yapıp Kalite Yönetim Sistemi belgelendirme çalışmalarına da başlamış ve 2003 yılında RWTÜV’den IS09001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almıştır. 2013 Yılı Nisan ayı itibari ile TÜV NORD firmasından ISO/TS16949 belgesini almıştır.

Müşteri memnuniyeti ve kalite odaklı politikaları ile pazardaki payını arttıran Burçak Metal, geçen zaman içerisinde makine parkurunu CNC Tornalar, 6 Mili otomatlar, C Eksenli CNC Tornalar, CNC Kayar Otomatlar ile güçlendirerek TOFAŞ, RENAULT, TOYOTA, FORD, HYUNDAI gibi büyük otomobil fabrikalarının ana yan sanayilerine çeşitli talaşlı imalat ürünleri yapmaktadır.

İnsan ve çevre faktörlerine gereken önemi vererek gelişimini sürdüren Burçak Metal, 2007 yılı sonunda Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 3000m2’lik yeni fabrika binasına taşınmış olup, üretim, satın alma, üretim planlama, kalite ve insan kaynakları bölümleri ve 45 personeli ile otomotiv, beyaz eşya, mobilya ve makine sektörlerine 3 milyon adet/ay kapasite ile hizmet vermektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.