• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,807 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Manisa Organize Sanayi Bölgesi 3. Kısım Ahmet Tütüncüoğlu Caddesi No: 5 Yunusemre / MANİSA
  • TELEFON: +90 236 226 28 50
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

1990 – Türkiye’deki ilk özel yassı çelik üreticisi Borçelik’in, yassı çelik ithalatını ikame etmek üzere kuruluşu.

1994 – İlk yatırım tutarı 200 milyon $

1994 – İlk bobinin üretimi 23 Nisan 1994

2001 – Borusan-Arcelor eşyönetimi : Soğuk haddeleme kapasitesinin arttırılması ve yeni sıcak daldırma galvaniz hattının kurulması için 140 milyon $ tutarında yatırım kararının verilmesi

2003 – Yeni galvaniz hattının üretime başlaması 18 Eylül 2003

2004 – Yeni soğuk haddenin devreye girişi 14 Nisan 2004

2006 – Yeni hidrojen tavı fırınlarının devreye girişi Mayıs 2006

2006 – Galva 2 Hattı modernizasyon yatırımı devreye girişi Mayıs 2006

2006 – 3. Galvaniz Hattı’nın kurularak toplam haddeleme kapasitesinin yıllık 1 milyon tondan 1,6 milyon tona çıkarılması için 138 milyon USD değerinde yatırım kararının verilmesi.

2008 – Yeni RCM 3 ve CGL 3 hatlarının devreye girişi Ekim 2008

 

Hizmetlerimiz

“Müşteri Teknik Hizmetleri” (MTH) müşteri isteklerini değerlendirir, müşterilerde ürün adaptasyonlarına yönelik denemelerin takibini yapar, eğitim faaliyetleri ve yassı çelik konusunda müşteri danışmanlığını kapsayan satış öncesi ve satış sonrası hizmetleri yürütür. Müşteri ve fabrika arasında teknik iletişim köprüsü kurmak yine MTH’nin sorumluluğundadır. Bu iletişimin sağlanması için MTH yetkilileri müşterileri düzenli olarak ziyaret eder, ziyaret bilgilerini “müşterinin sesi” olarak fabrikadaki ilgili birimlere aktarır, yassı çelik özellikleri, çelik üretimi ve standartlar konusunda müşteri eğitimleri düzenler.

Denemeler ve Ürün Adaptasyonları

Müşterilerden gelen yeni malzeme talepleri, deneme olarak ele alınır, rutin üretimden ayrı olarak üretilip takip edilir. Deneme süreci “müşteri odaklı tasarım süreci” olarak isimlendirilebilir. Bu süreçte hammadde belirlenmesi, üretim reçetesinin hazırlanması ve üretim aşamalarının izlenmesi Borçelik teknik ekibi tarafından yapılır. Ürünün müşteri kullanımındaki performansını MTH takip eder. Müşteri geri bildirimleriyle ürünün müşteri ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilmesi hedeflenmektedir. Deneme süreci müşteri talebi ile başlar ve yine müşterinin yaptığı geri bildirimlerle tamamlanır. Yapılan denemelerle müşteri beklentileri karşılandıktan sonra deneme üretiminde oluşturulan bilgiler rutin siparişlere aktarılarak sürdürülebilir kalite garantisi sağlanır.

Ürün adaptasyonları da deneme süreci ile aynı aşamaları içermektedir. Bu süreçte müşteri ihtiyaçlarına göre ürün tasarlanmaz, mevcut tanımlanmış ürünler müşteri ihtiyaçları dahilinde adapte edilir.

Deneme ve ürün adaptasyonlarında malzeme ile ilgili tüm boyutlar (istenen kalite seviyesi, düşük maliyet, kolay bulunabilirlik ) düşünülmekte, müşterilerimize optimum malzeme önerisi yapılmaya çalışılmaktadır.

Deneme ve ürün adaptasyon taleplerinizde lütfen MTH’ye başvurunuz.

Müşteri Şikayetleri

Borçelik, herhangi bir malzeme uygunsuzluğu ile ilgili yapılan bildirimlerde problemin MTH yetkilisi tarafından 7 gün* içerisinde yerinde incelenerek satış anlaşması ve uluslararası standartlar dahilinde değerlendirileceğini taahhüt eder.

Borçelik, müşteri şikayetlerini sürekli gelişme programının en önemli girdilerinden kabul eder. Bu amaçla her şikayet konusu teknik ekip tarafından değerlendirilir, gerekli düzeltici/önleyici faaliyetler planlanır.

Şikayet sürecinde malzeme – ile ilgili izlenebilirlik rulo/paket numarası üzerinden sağlanır. Bu nedenle şikayet bildirimleri bu numara referans alınarak yapılmalıdır. Şikayet ile ilgili sonuçlandırmalarda telafi edici işlem yapılabilmesi için söz konusu malzemelerin Borçelik’ten sevk edildiği şekildeyken bildirimde bulunulması gerekmektedir. İkincil işlem görmüş malzemeler şikayet kapsamında değerlendirilemez.

* Bu süre iç piyasa şikayetleri için geçerlidir.

Eğitim Seminerleri

Borçelik’in endüstriyel yaklaşımının bir göstergesi olarak; MTH ekibi müşterilerine çelik ve müşteri uygulaması arasındaki bağlantıyı kurarak toplam verimi artırmayı hedefleyen eğitim seminerleri düzenlemektedir. Temel eğitim konuları aşağıda verilmiştir.

i. Çelik üretimi (demir cevherinden yassı çeliğe) ve çelik standartları

ii. Kaplamalı ürünler

iii. Metal şekillendirme

iv. Malzemelerin mekanik özellikleri (Standartlar, testler ve değerlendirme)

v. Kaynak (Sacların kaynaklanabilirlik özellikleri, kaynak tipleri vs)

 

Ürünlerimiz

  • Sıcak Daldırma Galvanizli Çelikler (CGL 1) Ürün Şekli : Rulo, Dilinmiş Rulo, Levha
  • Sıcak Daldırma Galvanizli Çelikler (CGL 2) Ürün Şekli Rulo, Dilinmiş Rulo, Levha
  • Sıcak Daldırma Galvanizli Çelikler (CGL 3) Ürün Şekli Rulo, Dilinmiş Rulo, Levha
  • Soğuk Haddelenmiş Çelikler Ürün Şekli : Rulo
  • Sıcak Haddelenmiş Çelikler (Asitlenmiş & Yağlanmış) Ürün Şekli : Rulo

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.