• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

GOLD Birlik Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,114 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Şenol TELLİ
  • ADRES: Birlik OSB 1. Cadde No: 26 34953 Aydınlı, Tuzla - İSTANBUL
  • TELEFON: +90 216 593 08 20
  • FAX: Belirtilmemiş
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.birlikosb.org.tr
  • E-POSTA: nfo@birlikosb.org.tr
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
4+6 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Birlik OSB 1. Cadde No: 26 34953 Aydınlı, Tuzla - İSTANBUL

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Hakkımızda

İstanbul İli, Tuzla İlçesi, Aydınlı mevkii, TEM Otoyolu kuzeyinde Birlik Organize Sanayi Bölgesi yer almaktadır. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 16.10.2000 tarih ve 13 sicil numarası ile tüzel kişilik kazanmıştır. Merkezi bir konuma sahip olan Birlik Organize Sanayi Bölgesinin etrafı sanayi bölgeleri ve tesisleri ile çevrilidir. Batı yönünde Kimya Sanayicileri OSB ve İstanbul Anadolu Yakası OSB, kuzey ve kuzeydoğu yönünde İstanbul Tuzla OSB, doğu yönünde Honda, Isuzu, Migros Merkez Deposu, güneydoğu yönünde BİLMO Küçük Sanayi Sitesi, güneyde ise İstanbul Serbest Bölgesi ve İstanbul Deri OSB yer almaktadır.

Birlik Organize Sanayi Bölgesinin alanı (yüzölçümü) 511.750 m2 ve 85 sanayi parselinden oluşmaktadır.

Birlik Organize Sanayi Bölgesi;

Tuzla İlçe Merkezine: 16 km
E-5 Karayoluna: 8 km
TEM Otoyoluna: 2 km
Sabancı Üniversitesi: 2 km
Tuzla Serbest Bölgesine: 3 km
Sabiha Gökçen Havalimanına: 15 km
İzmit Dil İskelesi Limanına: 18 km
Tuzla Tren İstasyonuna: 15 km
İstanbul Haydarpaşa Limanına: 50 km mesafededir.

Birlik OSB’nin tüm altyapısı tamamlanmış, yolları asfaltlanmış, cadde ve sokakları aydınlatılmış ve caddeleri ağaçlandırılmış örnek bir Organize Sanayi Bölgesi niteliğindedir.

Banka Şubeleri: Organize Sanayi Bölgemizin girişinde; bodrum, zemin, 1-2 ve 3. kat olmak üzere toplam 5 kat olarak yapılan Bankalar Binası inşaatı tamamlanarak bankalara kiraya verilmiştir. Vakıfbank, Kuveyt Türk, Denizbank, HSBC Bank ve Halkbank şubeleri faaliyet göstermektedir.

Banka Binası 2 – Birlik Organize Sanayi Bölgesine ait 6617 ada, 18 nolu parsel üzerine yapılan (bodrum kat, zemin kat ve 1. kattan oluşan) banka şubesi binasında Ziraat Bankası faaliyet göstermektedir.

Banka Binası 3 – Birlik Organize Sanayi Bölgesine ait 6617 ada, 1 nolu parsel üzerine 3 bağımsız bölümden oluşan ve her biri “bodrum kat, zemin kat ve 1. kattan” oluşan banka şubesi binasında; Yapı Kredi Bankası,Türkiye İş Bankası ve Akbank faaliyet göstermektedir.

İtfaiye Teşkilatı Birlik Organize Sanayi Bölgesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında Nisan 2006 tarihinde protokol yapılmıştır. Yapılan protokolde; “Organize Sanayi Bölgesindeki tesisler ile diğer yakın çevresindeki tesislere, yangın anında müdahalenin en kısa sürede yapılabilmesi için Birlik Organize Sanayi Bölgesi içerisine İtfaiye Birimine tahsis edilen 6615 ada, 7 nolu (2.181 m2 alanlı arsa) parsel üzerine OSB tarafından İtfaiye Binasının yapılması ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından da “İtfaiye Merkezi” olarak işletilmesi” kararlaştırılmıştır.

Aynı yıl içerisinde, Birlik OSB ile çevresindeki OSB’ler (Tuzla OSB, Kimya OSB ve İst. Anadolu Yakası OSB) müşterek olarak, Birlik Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki parsel üzerine 804 m2 kullanım alanlı “OSB İtfaiye Merkezi” Binasının yapımı tamamlanmış ve İstanbul İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından faaliyete geçmiştir. İtfaiye Merkezi, Birlik OSB ve yakın çevresindeki tüm yapı ve tesislere hizmet vermektedir.

OSGB : 205 m2 ‘lik tek katlı ve bağımsız olarak yapılan Ortak Sağlık Merkezimizde, 3 Doktor, 2 Hemşire , 1 İş Güvenliği Uzmanı ve 1 Acil Tıp Teknisyeni son derece donanımlı Ambulansı ile hizmet vermektedir.

PTT: Organize sanayi bölgemiz içerisinde bulunan PTT, Şubat 2005 tarihinden itibaren hizmet vermekte olup, her türlü bankacılık işlemi yapılmaktadır.

Cami: 550 kişilik cami OSB’miz tarafından yapılarak Kasım 2005 tarihinde hizmete girmiştir.

Yönetim Binası: Toplam 1300 m2 kapalı alana sahip yönetim binamızda OSB Bölge Müdürlüğü, laboratuvar, toplantı ve konferans salonu bulunmakta olup, şubat 2010 tarihinden itibaren hizmet vermektedir.

Restaurant, Market ve Kafeterya: Organize sanayi bölgemizde yönetim binasına bitişik, 60 kişilik restaurant ile market ve kafeterya bulunmaktadır.

Altyapı ve Çevre: İSKİ ile yapılan protokol gereğince, OSB’miz çıkışına Atıksu Numune Alma Cihazı alınarak atıksular denetim altına alınmıştır. Bölgemizde bütün parsellere ayrı ayrı yağmur suyu ve atık suyu hatları mevcuttur. Temizsu altyapı şebekesi Düktil Font boru ile yapılmışt

112 Acil Yardım İstasyonu: Organize Sanayi Bölgemizdeki ve yakın çevresindeki işyerlerinde çalışanların acil sağlık durumlarında en yakın hastaneye ulaştırılmasını sağlamak ve 7/24 hizmet vermek üzere; Organize Sanayi Bölgemize ait 6615 ada, 7 nolu parseldeki İtfaiye Binası yanındaki tek katlı binada “112 Acil Yardım İstasyonu (Tuzla-5)” faaliyet göstermektedir.

Yangın Hidrantları: Bölgemizin muhtelif yerlerine homojen olarak konulmuş toplam 33 adet yangın hidrantı olup, hepsi kullanıma hazır durumdadır.
Elektrik ve Aydınlatma: Bölgemizin bütün cadde ve sokakları aydınlatılmış olup, elektrik dağıtımı OSB’miz tarafından yapılmaktadır. Bütün parsellere kadar yer altı şebekesi döşenmiştir. Her parsele 130 kwA elektrik verilmiştir. İhtiyaç halinde bu güç miktarı artırılabilmektedir.

Doğalgaz: OSB’mizde doğalgaz İGDAŞ tarafından sağlanmaktadır.

Telekomünikasyon: Bölgemizin bütün parsellerine yeraltı telekomünikasyon altyapı şebekesi döşenmiştir. Ayrıca Telekom ile sözleşme yapılarak Fiberoptik kablo ile yeni telekomünikasyon altyapı şebekesi yapımı tamamlanmıştır.

Ağaçlandırma ve peyzaj: Bölgemizin bütün cadde ve sokakları ile park alanlarına toplam 7.000 adet ağaç (çam, çınar, dışbudak ve ıhlamur) ile peyzaj düzenlemesi yapılmıştır.

Bölgemizdeki bütün cadde ve sokaklar isimlendirilerek Büyükşehir Belediyesine onaylatılmış ve bütün cadde ve sokakların isim tabelaları ve trafik ikaz levhaları yapılan projeye göre gerekli yerlere konulmuştur. Bölgemizdeki tesislere hizmet vermek üzere 1 adet 60 tonluk kantar OSB tarafından yapılmıştır.

Ulaşım: Kartal’dan Organize Sanayi Bölgemize kadar hergün belirli saatlerde İ.E.T.T. otobüsleri ve minibüs ile ulaşım sağlanmaktadır.Bölgemiz ve Şekerpınar arası haftaiçi ve cumartesi günleri ücretsiz ring seferlerimiz 01.09.2015’te hizmete girmiştir.

Kantar: Bölgemizde faaliyet gösteren üyelerimizin ihtiyaçları durumunda nakliye araçları ile taşınan malzemelerin tartılması için Bölge Müdürlüğümüzce 60 TON kapasiteli kantar işletilmektedir. TIR uzunluğunda araçları da tartabilen elektronik kantarımızın TSE standartlarına uygunluğu belgelenmiş ve kalibrasyonu ile ölçüm uygunluğu üretici firma tarafından sağlanarak sürekli kontrolü yapılmaktadır.

Kantarda tartımı yapılan tüm işlemler kayıt altına alınmakta olup, kantarımız hafta içi 08.30-17.30 saatleri arasında ve Bölge Müdürlüğümüz tarafından yıllık belirlenen hizmet ücreti karşılığında, İtfaiye Binasının hemen yan tarafında sayın üyelerimize hizmetini sürdürmektedir.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.