TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
3,512 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Yeni Belediye İş Merkezi Beyşehir / Konya
  • TELEFON: +90 332 512 93 41
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanununa göre oluşturulmuş olan Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 23.01.2001. tarihli Kuruluş Protokolünün onayı ile 58 sicil numarası ile tüzel kişiliği tescil edilmiştir.

Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi Beyşehir – Seydişehir Devlet karayolunun 14. kilometresinde Bayavşar Beldesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bölgemiz Konya’ya 94 km. uzaklıkta, Antalya limanına ise 240 km. uzaklıkta olup stratejik olarak önemli yol geçiş noktalarına yakın bir konumdadır.

Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi 100 hektarı projelendirilmiş alan içerisinde yer almaktadır. Bölgemiz içerisinde 68 sanayi parseli bulunmakta olup; İmar planında spor alanı, sosyal tesis, çıraklık eğitim merkezi alanı, dini tesis alanı, idari tesis alanı, sağlık tesisi, teknik hizmet, arıtma tesis alanı yeri de ayrılmıştır. Bölgemiz içerisinde bulunan 68 sanayi parselinin toplam büyüklüğü 615.945. m2’dir. Beyşehir Organize Sanayi Bölgesinin altyapıda kanalizasyon, içmesuyu ve yağmursuyu tamamlanmıştır. Elektrik şebekesinin Kabulü yapılarak faaliyete geçirilmiştir. Bölgemizde yapılan İmar Planında Arıtma Tesis alanı ayrılmış olup, ilerleyen dönemlerde arıtma tesisi de kurulabilecektir.

29.03.2011. tarih ve 6215 nolu kanunda çıkartılmış olan 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanununun Geçici 9. Maddesine göre Bölgemiz kısmen bedelsiz parsel tahsisinse uygun hale gelmiştir. Müteşebbis Heyetimizin aldığı karar ile birlikte en az 10 kişilik istihdam sağlayacağını taahhüt eden gerçek veya tüzel kişiler için %90 indirimli parsel tahsisleri devam etmektedir. Toplam 3 yılsonunda üretime geçen firmaların en az 10 kişiyi 3 ay boyunca istihdam etmelerinin akabinde tapuları da istekleri doğrultusunda kendilerine verilebilecektir.

Bölgemiz yakınında bulunan Seydibey Tarım Ürünleri Fabrikası ile yapılan çalışmalar sonucunda bölgemize doğalgaz alınabilmesi için protokol yapılmıştır. Kısa süre içerisinde doğalgazın faaliyete geçirilebilme olanağı bulunmaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.