GOLD Başkent Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,225 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Başkent Organize Sanayi Bölgesi Malıköy-Temelli / ANKARA
  • TELEFON: +90 312 640 11 00
  • FAX: +90 312 640 11 11
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.baskentosb.org
  • E-POSTA: info@baskentosb.org
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
1+8 = ?

VİDEOLAR

  • Başkent Organized Industrial Zone Promotion Film
  • Başkent Organize Sanayi Bölgesi Tanıtım Filmi – TR

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Başkent Organize Sanayi Bölgesi Malıköy-Temelli / ANKARA

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Değişen dünyanın büyüyen gücü Türkiye, global ekonomik arenadaki ağırlığını gün geçtikçe daha çok hissettiriyor. Bu büyümenin büyük bölümünü ihracat, ihracatının % 95’ini ise sanayi ürünleri oluşturuyor. Ankara’da 2001 yılından bu yana faaliyette olan bir organizasyon bu yükselişin en önemli mimarlarından biri olarak çalışıyor, destekliyor, üretiyor.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi Ankara’nın Batı koridorunda Eskişehir karayoluna 6 km, şehir merkezine 40 km mesafede Temelli Maliköy de 4 organize sanayi bölgesinin bulunduğu 40 bin dönümlük bir sanayi havzasında yer almaktadır. Başkent Organize Sanayii Bölgesi tamamen katılımcılarının emeği ve sermayesi ile hayata geçirilen Türkiyenin en iyi yönetilen organize  sanayi bölgelerinden  biri olarak  Metal, kimya, savunma, maden, matbaacılık, gıda gibi bir çok sektöre ev sahipliği yapmaktadır.

1014 hektar alan üzerinde iki etaptan oluşan Başkent Organize Sanayi Bölgesi, tam kapasiteye ulaştığında 600 sanayi tesisi ile 50.000 istihdam, 1,5 milyar dolar ihracat ve 5 milyar dolar katma değer hedeflemektedir.

Çıkış noktası olan “Geleceğin sanayi kenti” vizyonuna uygun olarak, dünya pazarlarında rekabet edebilir yüksek teknolojili üretim ekosistemini oluşturmayı, kendine misyon edinen Başkent Organize Sanayi Bölgesi; bütün parsellerde altyapısını tamamlamış ve yatırımcının ihtiyacı olan yol, su, elektrik, doğalgaz, telefon, fiber optik kablolarla data, atıksu, yağmur suyu hizmetlerini yatırımcının kullanımına hazır hale getirmiştir. Bölgeye personel erişimi özel servislerle yapılabildiği gibi, bölgenin sınırında bulunan Maliköy banliyö istasyonundan ya da otobüs ve dolmuş seferleri ile yapılmaktadır.

Ülkesine sunduğu katma değer kalitesinin yüksek bir vizyon ve yenilikçi bakış açısıyla mümkün olduğunu bilen yönetim anlayışı Başkent Organize Sanayi Bölgesini diğer sanayi konsorsiyumlarından bir çok alanda ayırmıştır. Bölgenin tam ortasından geçen Ankara Çayı’nın iki yakasında planlanan Kentsel Merkez bunun en güzel örneklerinden biridir. Bu merkezde idari bina, sosyal donatı ve teknik alanlar, yeşil alan, kongre merkezi, fuar alanı, otel, kreş, hastane, cami, konvansiyonel atık su arıtma tesisi, spor tesisleri, meslek okulları, eğitim tesisleri, ve yenilikçilik merkezi gibi hizmetlere ait binalar son teknoloji ürünü yapısı ve farklı tasarımlarıyla dikkat çekmektedir.

ISO 9001:2008 Kalite, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi VE OHSAS 18001:2007 Is Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgeleri ’ne sahip yerleşkemizde banka ve ticarethaneler için 27 dönüm alan üzerinde 465 m2’lik binalar ve sanayicilerin ihtiyaçlarına cevap verebilme amacıyla oluşturulan 61 dönüm alanda yapılan 845 metrekarelik atölyeler küçük ölçekli yatırımcılara da imkan veriyor.

Piyasanın beklenti ve ihtiyaçlarına uygun istihdam edilebilir iş gücü yetiştirilmesini amaç edinen Başkent OSB bu hedefe ulaşmak üzere CNC ve kaynakcılık, endüsriyel tasarım ve modelleme atölyeleriyle Mesleki Eğitim Merkezini faaliyete geçirmiş, Hacettepe Üniversitesi Başkent OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda da eğitim-öğretim başlamıştır.

Arıtma tesisi konvansiyonel özellikte olup Ankarada faaliyet gösteren OSB’ler arasında bu alanda ilk ve tek olma özelliğini taşımaktadır. Modüler biçimde yapılan tesis, fiziksel, kimyasal ve biyolojik ünitelerden oluşmaktadır.

Sadece ülkemizde değil, uluslararası alanda da model olabilecek “Geleceğin Sanayi Kenti”ni kurma idealiyle yola çıkan Başkent OSB Bu hedef doğrultusunda katılımcılarının klasik sanayi üretimi yapmaları yerine uluslararası rekabete olanak sağlayacak teknolojik üretimi gerçekleştirmeleri amacıyla 2005 yılında ODTÜ ile Protokol yaparak Üniversite-Sanayi iş birliğinin temellerini atmış, ardından Gazi ve Hacettepe Üniversiteleri ile yapılan protokollerle de Teknoloji Transfer Ofislerini faaliyete geçirmiştir.

Yönetiminin emeğe ve üretime olan bakışını yansıtan modern ve estetik tasarımıyla bölge yönetim binasında 300 kişilik konferans salonu ve çok amaçlı eğitim salonları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra katılımcılarının büyümeye yönelik hamlelerini daha kolay ve daha efektif şekilde gerçekleştirmeleri için KOSGEB temsilciliği de burada hizmet vermektedir. 7 gün 24 saat hizmet veren itfaiye birimi, 112 acil yardım istasyonu, elektrik ve doğalgaz acil ekipleri, tam donanımlı güvenlik birimleri ve temizlik araçları da yatırımcıların hizmetindedir.

Geleceğin Sanayi Kenti olma idealini yaşatan Başkent OSB, ulaşım ağımızın ana arterlerinden biri olan hızlı tren ve banliyö tren hattı ile sanayi bölgesi arasında bulunan 700 dönümlük alanda lojistik köy kurarak, bu bölgeyi Ankara’nın ve İç Anadolu bölgesinin yükleme boşaltma ve gümrükleme merkezi haline getirecektir. Başkent OSB lojistik köyü tren yolu ve karayolu ile Ankara’yı hem Türkiye’nin diğer bölgelerine bağlayacak, hem de İzmir, İstanbul, Mersin, Samsun limanları üzerinden Dünya ile bağlantısını sağlayacaktır.

Başkent OSB lojistik köyü planlanan Temelli – Akıncı çevre yolunun tamamlanması ile, Ankara ve ülkenin diğer bölgelerine karayolu ulaşım imkânlarını geliştireceği gibi, Marmaray’ın tren seferlerine açılması ile Ankara’nın Avrupa’ya, yapımı kısa sürede tamamlanacak olan Kars-Tiflis-Bakü hattının tamamlanması ile de Ukrayna ve Orta Asya’ya kadar tren yolu ulaşım imkanlarına sahip olacaktır.

Ekonomik büyümenin en büyük destekleyicisi sanayi, sanayinin kalite belirleyicisi ise onun konumlanma şeklidir. Başkent Organize Sanayi Bölgesi yönetimi, kurumsallığı, katılımcısına yaklaşımı ve farklılığı öngören anlayışıyla dünyada bu anlamda organize olmaya çalışan birçok yapıya örnek konumdadır.

 

Biz bir hayali gerçekleştirmek için,
Geleceğin sanayi kentini Ankara’da kurduk.
Gelin bu geleceğe hep beraber yürüyelim

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.