TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,404 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
 • ADRES: Armağanevler Mahallesi Mithatpaşa Caddesi Başak Sokak No:5/4 Ümraniye - İstanbul / Türkiye
 • TELEFON: +90 216 466 88 02
 • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Baran Teknoloji, elektronik ve teknoloji alanında çeşitli disiplinlerde ekonomik ve yüksek teknolojili elektronik tasarımlar yapıyor, ürünler geliştiriyor. Geliştirdiği bu teknolojiyi üreten ve bunları lisanslandıran, müşteri ihtiyaçlarına yönelik çözüme dayalı bir şirkettir.
Baran Teknoloji, güç elektroniği ve enerji yönetimi sistemleri için katma değeri yüksek ürünler geliştirmiştir. AR&GE çalışmalarının tüm aşamaları da dahil olmak üzere, müşterilere teknolojik çözümler sunmaktadır. Baran Teknoloji bu hizmeti ile, müşterilere tam çözümler sağlayabilen seçkin bir teknoloji şirketidir. Baran Teknoloji tarafından sunulan AR&GE hizmeti aşağıdaki aşamalar takip edilerek oluşturulmaktadır.

 • İhtiyaç tanımlanması
 • Tanımlanan ihtiyacın giderilmesine yönelik fikir geliştirme
 • Geliştirilen fikirin dijital ortamda tasarım, simülasyon ve analizlerinin yapılması
 • Prototip üretme
 • Üretilen protopin test edilmesi
 • Belgelendirme ve demo sunumun yapılması
 • Geliştirilen teknolojik çözümlerin uygulanması

Baran Teknoloji, gelişmekte olan teknolojiler doğrultusunda innovatif ve güvenilir ürünler tasarlayan ve geliştiren bir şirket olması, Türkiye ve Yurt dışındaki büyük firmaların dikkatini çekmiş, ve bu şirketlere çözüm ortaklığı yapmıştır.

Baran Teknoloji bünyesinde alanında deneyimli ve uzman (5 Ar-Ge Mühendisi, 60 Personel(Mekanik Üretim), 200 Personel (Elektronik Üretim), 6 Servis & Teknik Destek Teknisyeni, 8 Personel Yurtiçi & Yurtdışı İş Geliştirme, 3 Personel İdari İşler & Finans & Destek) kadrolar barındırmaktadır.

Ürünlerimiz

 • Serbest Soğutma
 • Battery Backup
 • Enerji Yönetimi
 • Diğer Ürünler

Serbest Soğutma Sistemi (FCS)

GSM Baz İstasyonları, PSTN Sistem Odaları, Veri işleme merkezleri, Banka ATM’leri gibi alanlardaki klima üniteleri soğutma için fazla miktarda enerji tüketmektedir. Baran Teknoloji Serbest Soğutma Sistemi, optimum enerji tüketerek maksimum soğutma sağlar. Sistemin çalışma prensibi çok basittir. Sistem odalarındaki sıcak havanın soğutulması yerine dışarıya taşınmasını ve dışarıdaki serin havanın içeriye aktarılmasını sağlar. Klimanın mümkün olduğunca çalışmasına izin vermez. Böylece, %90’a kadar enerji tasarrufu sağlanır. Baran Teknoloji Serbest Soğutma Sistemi kullanılmasıyla, coğrafi konum ve iklim koşullarına bağlı olarak altı ay ile bir yıl içerisinde amortisman değerini karşılamaktadır.

Battery Backup Sistemleri

Öncelikle telekomünikasyon sektöründe enerji verimliliği ve yönetimi alanlarında faaliyet gösteren ve bir çok başarılı projeye imza atan Baran Technology kendine özgün tasarımıyla Battery Backup Sistemleri de geliştirmektedir. Sürekli ve güvenli enerji ihtiyaçlarının önemli olduğu DC sistemleri için uzun süre enerji sağlayan sistemlere genel olarak Battery Backup Sistemleri adı verilmektedir. Bu sistem şebekeden aldığı enerjiyi aküleri şarj ederek depolar ve şebeke kesintisi durumunda ihtiyaca göre (12V, 24V, 28V, 48V) DC olarak çıkışa verir. Baran Technology istenilen güç, gerilim ve yedekleme süreleri için özel Battery Backup sistemleri tasarım ve üretimini yapmaktadır.

Enerji Yönetim Sistemleri

Günümüzde çevre bilincinin artmasından dolayı enerjiden tasarruf edilmesi çok önem arz etmektedir. Sistem, aydınlatma ve sıcaklık kontrolü yapılması istenilen alanlarda  kullanıcıya farklı çalışma durumları ve zaman programlama olanağı vererek maksimum esnekliği sağlar. Bu sistem, mağaza çalışanlarının, elektrikle çalışan donanımları (Aydınlatma, Klima, Isıtma, içecek dolapları vs.) kendi inisiyatifleri ile açıp kapamalarını engeller.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.