GOLD Balıkesir II. Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,675 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Balıkesirr II. Organize Sanayi Bölgesi
  • TELEFON: +90 266 281 13 25
  • FAX: +90 266 281 13 26
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.b2osb.org.tr
  • E-POSTA: b2osb@b2osb.org.tr
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
7+9 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Balıkesirr II. Organize Sanayi Bölgesi

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Balıkesir II. Organize Sanayi Bölgesi ilk olarak Balıkesir Haddeciler organize sanayi bölgesi Unvanı ile S.S.haddeciler toplu işyeri yapı kooperatifini %97, il özel idaresinin %1, sanayi odasının %1, ticaret odasının %1 katılımı ve sanayi ve ticaret bakanlığının onayıyla 1997 yılında kurulmuştur.

Bölgemiz haddeciler iş kolunun değişiminin ve şehir içinde kalan haddecilerin şehir dışında uygun bir yere taşınmasının sağlanması için daha önce belediye meclisi kararıyla haddehaneler alanı olarak ayrılan bölgede haddeciler ihtisas organize sanayi bölgesi olarak projelendirilmiş, ancak son yıllarda gelişen ekonomik şartlar içerisinde haddecilik sektöründe yaşanan sıkıntılar bu sektörün Balıkesir’ de gerilemesine neden olmuştur. Bu nedenle bölgemizin ihtisas OSB olan statüsü sanayi ve ticaret bakanlığının onayı alınarak 2005 yılında karma OSB olarak değiştirilmiştir.

Balıkesir merkez Gökköy hudutları içerisinde Balıkesir-Savaştepe karayolu 10. km’ sinde Balıkesir merkez organize sanayi bölgesi bitişiğinde 135 ha. Alan üzerinde toplam 79 adet sanayi personeli olarak planlanan bölgemiz iki etaba ayrılarak, yaklaşık 60 ha. Alan üzerinde 69 adet sanayi personeli bulunan kısım birinci Etap olarak ayrılmış ve bu kısmın altyapı inşaatının yapımına 2002 yılında başlanılmıştır.

2002 yılında başlayan yol, atık su, yağmur suyu, içme suyu şebeke ve isale hattı ile telefon altyapı inşaatlarımız 16 ağustos 2005 tarihi itibariyle tamamlanmış ve 24.08.2007 tarihinde kesin kabulü yapılmıştır.

Bölgemiz AG-OG elektrik şebekesi yapımı 21.07.2006 tarihiyle tamamlanmış ve geçici kabulü yapılmış olup; enerji nakil hattı ile ilgili olarak: SEKA TM’ den hücre tahsisi ve sözleşmesi yapılarak fider donatımı tamamlanmış ve enerjilendirilip 17.06.2007 tarihinde kesin kabulü yapılmıştır.

Bölgemizin oluşumunda %97 katılım payı ile yer alan S.S.haddeciler toplu işyeri yapı kooperatifinin mevcut 24 adet üyesinin toplam 61 adet parsel karşılığı hissesi mevcuttur. 2015 yılı sonuna kadar taksitli ödenmek üzere geçici arsa bedeli 18 YTL m2 olarak tespit edilmiştir.

Bölgemizin arazisi kooperatif tarafından satın alınmış olup, ayrıca bölgemizin bakanlık kredisi dışındaki finans ihtiyacı kooperatif tarafından karşılanmaktadır.

Müteşebbis heyetin 20.03.2008 tarihinde toplantısında alınan karar ve sanayi ile ticaret bakanlığımızın 01.04.2006 tarihili onayı ile bölgemizin ünvanı BALIKESİR II. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ olarak değiştirilmiştir.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.