Baklavacı Hacıbaba Gıda San. Tic. A.Ş.

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,678 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Mevlana Bulvarı No: 176 Balgat - Çankaya - Ankara / Türkiye
  • TELEFON: +90 312 284 06 06
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Bildiğiniz gibi artık kullandığımız eşyalardan tutun, yediğimiz gıda isimlerine kadar neredeyse tamamının kökeni yabancı dillerden geliyor. Tüm dünyada, öz Türkçe’de olduğu gibi kullanılan sadece birkaç nadide ürün var. Tüm dillere, Türkçe’de olduğu gibi geçen, kültürümüzün nadide parçalarından biri de baklava…

Orta Asya Türk kültüründen beri var olan baklava, Osmanlı’da da hem sarayın hemen hemen tüm ziyafetlerinde, hem de konakların mutfağında vazgeçilmez bir yere sahipti. Ayrıca, baklava Osmanlı döneminde her Ramazan ayında Baklava Alayı adı verilen bir törenle “sultanın yeniçerilere özel bir hediyesi” olarak sunulmaktaydı. Bütün bunlar, baklavayı sıradan bir tatlı olmaktan çıkarıp, kendine has usülleri bulunan özel bir yemek sanatı haline getirdi.

Birçok milletin mutfağında farklı şekillerde yer eden baklava, aynı zamanda birçok ulus tarafından da sahiplenilmiş. Ancak 2013 yılında AB Komisyonu’nun kararıyla baklavanın bir Türk tatlısı olduğu resmen tescillenmiş durumda. Yani baklavanın Türk kültürüne özgü bir tatlı olduğu, artık dünyaca kabul gören bir gerçek.

Tabi ki bunda, uzun yıllardan bu yana baklava yapımını kuşaktan kuşağa aktaran ailelerin payı oldukça büyük. İşte bunlardan bir tanesi de, 50 yıldan uzun bir süredir bu meslekle uğraşan ve Ankara’da Baklavacı Hacıbaba markasını sizlerle buluşturan Baday ailesi.

3 kuşaktır baklavacılığı meslek olarak benimseyen bir aile olarak, Baklavanın anavatanı olan Gaziantep’te başladığımız mesleğimizde, 1949 yılında Denizciler Caddesi’ndeki bir dükkanda, gerçek baklavayı siz değerli Ankaralılar’a sunduk. Daha sonrasında eski TBMM karşısındaki çarşı içinde ve Necatibey Caddesi’nde sizlere hizmet veren ailemiz, yaşam boyunca dürüstlük, temizlik ve kaliteden taviz vermeyerek siz değerli Ankaralılar’ın güvenini ve teveccühünü kazanmıştır. Bugün aynı güven ve kalite anlayışıyla, Baklavacı Hacıbaba markası altında, 3 kuşaktır sizlere kaliteli hizmet vermekten onur duyuyoruz.

Unutmayın!
Baklavacılık, uzun yıllara dayanan, aile kültürü ve birikimi gerektiren bir meslektir. Ve hazırlanışından sunumuna kadar kendine özgü bir tarzı vardır. Biliyoruz. Baklava, bu ülkenin her yerinde ulaşabileceğiniz yaygın olarak yapılan ve satılan bir tatlımız. Ama yediğinizden keyif almak ve bir fark görmek istiyorsanız, buyrun… Misafirimiz olun.

Ülke olarak tatlı kültürümüz sadece baklava ile sınırlı olmamakla birlikte, atalarımızın yaşadığı her yerden Anadolu’ya aktarılan, şerbetli tatlılardan, sütlü tatlılara kadar çok geniş bir tatlı kültürünün merkezinde yaşıyoruz.

Hal böyle olunca, 3 kuşaktır sürdürdüğümüz aile mesleğimizde, Şöbiyet, Sarı Burma, Sultan Padişah, Fıstıklı Kadayıf, Fıstık Ezmesi ve Fıstıklı Burma Kadayıf gibi birçok geleneksel şerbetli lezzetlerin yanı sıra, Trileçe, Sütlaç ve Keşkül gibi kültürümüzün parçası olan birçok sütlü tatlıyı, geleneksel Hacıbaba lezzeti ve kalitesiyle siz değerli Ankaralılar’a sunmaktayız.

Bunun yanında, aynı kalite ve temizlik anlayışıyla Tiramisu, Supangle, Profiterol ve Magnolia gibi özel lezzetleri de sizlerle buluşturuyoruz.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.