TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
966 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Yenişehir Mahallesi Şehit Yüzbaşı Ali Oğuz Bulvarı No: 169/1 Payas / HATAY
  • TELEFON: +90 326 755 24 04
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

ATAKAŞ TİCARET VE NAKL A.Ş 1989 yılında Türkiye’deki ilk ithal kömür firmalarından biri olarak kuruldu. ATAKAŞ ithal etmiş olduğu en yüksek kalitedeki kömürleri, Türkiye’nin üç bölgesinde yılda 2.500.000 ton kapasiteli kömür eleme ve paketleme tesislerinde işlemektedir. Dünyanın çeşitli ülkelerinden ithal ettiği (Rusya, Amerika, Güney Afrika) kömürleri İskenderun ve Gebze/Kocaeli tesislerinde eleme ve paketleme yaparak sanayi ve ısınma amaçlı olarak tüketicinin hizmetine sunmaktadır.

1995 yılından bu yana Payas OSB içerisinde faaliyet gösteren fabrikanın ana faaliyet alanı linyit toz kömüründen ısınma amaçlı “briket kömür” elde edilmesidir. Bu amaçla fabrika sahasına getirilen yüksek kaliteli (7200 KCal/Kğ) ithal Rus linyit tozları bunkerler ve bantlı konveyörler vasıtası ile üretime sevk edilmektedir. Prosesin bir yerinde belirlenmiş oranlarda elektronik dozajlama ünitesi yardımı ile sönmüş toz kireç ve melas katkısı sağlanarak miksere aktarılan karışım, 200 bar basınç altında çalışmakta olan pres tezgahından geçirilerek yaklaşık 140gr./ad büyüklüğündeki briket kömürler pres tezgahı altındaki bantlı konveyör vasıtası ile elek ünitesine oradan da paketleme bunkerine alınırlar. Lodsel kontrollü ve 150 Ton/saat yükleme kapasiteli seri paketleme ünitesinde 25’er Kg’ lık lamine torbalara doldurularak piyasaya arz edilirler. Payas OSB’deki fabrika sahasına ikinci bir üretim hattı eklenerek kapasite artırımına gidilmiş ve toplamda 675.000 Ton/yıl üretim seviyesine ulaşılmış.Atakaş Kömür San. Ve Tic. A.Ş. 2004 yılında Kocaeli/Gebze/Tavşanlı bölgesinde yeni bir şube açarak “CEMRE” markalı kömürü de bünyesine katmış ve kapasitesini iki katına çıkartarak Türkiye’nin en büyük briket kömür üreticisi haline gelmiştir.

“YEŞİLKOR” ve “CEMRE” markalı briket kömürlerimiz TSE 12055 1.SINIF uygunluk belgesine sahip olup Türkiyede bu belgeyi alan ilk markalardır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.