GOLD ASO I. Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,673 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Ahmet BALCI
  • ADRES: Ankara Sanayi Odası I. Organize Sanayi Bölgesi Ayaş yolu 25. km. 06935 Sincan / Ankara
  • TELEFON: +90 312 267 00 00
  • FAX: +90 312 267 00 09
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.aosb.org.tr
  • E-POSTA: aosb@aosb.org.tr
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
1+1 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Ankara Sanayi Odası I. Organize Sanayi Bölgesi Ayaş yolu 25. km. 06935 Sincan / Ankara

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Başkent Ankara’nın tüketim merkezi olmaktan kurtularak ülke ekonomisine artı değerler katan bir sanayi merkezine dönüştürülmesi için birçok çalışma yapılmış ise de bu çalışmaların en büyük ve önemli olanı ANKARA SANAYİ ODASI 1. ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’nin kurulması ve faaliyete geçmesi olmuştur.

Şehrin değişik yerlerinde, yeterli altyapıdan yoksun, dağınık bir şekilde bulunan ve gelişmeler sonucu bulundukları alanlara sığmayan tesislerin ortaya çıkardıkları tablo karşısında Ankara’ya bir Organize Sanayi Bölgesinin gerekli olduğuna karar veren ANKARA SANAYİ ODASI bu konuda ilk çalışmaları başlatan kurum olmuştur.

Ankara Sanayi Odası 1. Organize Sanayi Bölgesi; 1978 yılında temeli atılarak 1990 yılında üretime başlayan Ülkemizin önde gelen Organize Sanayi Bölgelerinden birisi olmuştur.

Bölgemiz karma bir organize sanayi bölgesidir. Bölgemizde Mobilya, döküm, gıda, elektrik, elektronik, makine üretimi, alüminyum, tekstil, zirai aletler, savunma sanayi, kimya, metal işleri, madeni eşya vb. alanlarda üretim yapılmaktadır.

Modern sanayi ortamının en doğru örneklerinden biri olan Ankara Sanayi Odası 1.Organize  Sanayi Bölgesi, ülke ekonomisine ciddi bir katkı sunmanın yanı sıra ulaşım, altyapı, haberleşme, enerji dağıtım ve bakım hizmeti gibi alanlarda sanayicilere sağladığı kolaylıklar, ucuz enerji, ucuz su gibi ekonomik çözümlerle de ülkemizin en önemli ve çağdaş organize sanayi bölgelerinden biridir.

Büyüklükleri 5.000m² ile 100.000m² arasında değişen 335 sanayi parseline sahip ASO 1. OSB, toplam 1000 hektar alan üzerine kurulmuştur. Bugün 270 fabrikanın faaliyet gösterdiği bölgemizde bu sayı çok yakında 335’eulaşacaktır.

Toplam 35.000 kişiye istihdam sağlanan ve günde 40.000 aracın giriş-çıkış yaptığı ASO 1.OSB, Ülkemiz ekonomisine 2 milyar ABD Doları ihracat olmak üzere yıllık 6 milyar ABD Dolar katkı sağlamaktadır. Tüm veriler ışığında ASO 1.OSB’nin ülkemizde yer alan Organize Sanayi Bölgeleri içerisinde ilk beşe girmiş olması da Bölgemizin önemini ve büyüklüğünü göstermektedir.

Bölgemizde faaliyet gösteren üyelerin her türlü ihtiyaçlarına cevap verilebilmesi amacıyla; altyapı tesisleri, elektrik, içme suyu, pis su, yağmur suyu, doğalgaz, haberleşme şebekelerinin yanı sıra tesislerin ortak istifadesine sunulan bankalar, 60 ve 80 tonluk tam elektronik kantarları, kafeterya, dispanser, cami, posta hizmetleri, eğitim merkezleri, konferans salonları, çevre laboratuarı, spor tesisleri gibi alanlar da yer almaktadır. Ayrıca Bölgemizde heliport ve helikopter bakım-servis alanı mevcuttur.

Bölgemizin mevcut altyapısı son teknolojiler ve en modern malzemeler kullanılarak revize edilmiştir. Her sanayi parseline doğalgaz ulaştırılmış olup, enerji hatlarının tamamı yer altından geçmektedir. Fiber optik kablolarla fabrikalar ile SCADA Merkezi bağlantısı yapılmış, uzaktan ölçümleme sistemi yapabilme imkanı yaratılmıştır. Yine bu fiber optik hatlarından haberleşme ağı da tesis edilerek bütün firmalar geniş bant, yüksek hızla internete bağlanma imkanına kavuşturulmuştur.

Bölgemiz, organize sanayi bölgeleri içerisinde 1999 yılında ISO Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, 2005 yılında OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi ile 2007 yılında  EPDK’dan OSB Elektrik Dağıtım Lisansı alan ilk organize sanayi bölgesi olma özelliğini taşımaktadır.

Kurulduğu günden bugüne idari yapısı, verdiği altyapı ve üst yapı hizmetleri, çevre düzenlemesi ve çalışmaları ile hep göz önünde olan ASO 1.OSB; yurt dışından gelen ticari ve resmi heyetlerinde önemli bir uğrak noktası haline gelmiştir. Yurt dışından gelen heyetlere 1.OSB hakkında genel ve idari yapısı hakkında bilgiler verilmekte, bölge genel olarak gezdirilmekte ve ilgili sektörlerde üretim yapan firmaların fabrikaları gösterilmektedir. Ayrıca, üyelerimiz ile ziyaretçi heyetler bir araya getirilerek ticari ilişkiler kurmaları sağlanmaktadır. Sonuç olarak, gelen yabancı heyetler ASO 1.OSB benzeri bir bölgenin kendi ülkelerinde de kurulabilmesi için ASO1.OSB yönetiminden işbirliği talep etmektedir. Yerli ve yabancı devlet başkanlarının da ağırlandığı ASO 1.OSB, ülkemizin sanayi alanında “Vitrin”i olmaya devam etmektedir. Her yıl yaklaşık 50 ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanları, üst düzey resmi yetkililer Bölgemizde gururla ve üstün bir misafirperverlikle ağırlanmakta ve bilgilendirilmektedirler.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.