• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,249 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Akdeniz Üniversitesi Kampüsü Pınarbaşı Mahallesi Hürriyet Caddesi Uluğbey ARGE Binası No: 3A/31 Konyaaltı - Antalya / Türkiye
  • TELEFON: +90 242 227 95 35
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Tarihçe

Batı Akdeniz Teknoloji Geliştirme bölgesi başlığı altında 4 Kasım 2004 te kurulan ve 1 Ocak 2005 te faaliyete geçen Antalya Teknokent Yönetici ve İşletici A.Ş. 4691 sayılı kanunla kurulmuş olup çeşitli sektörlerden Ar-Ge odaklı ileri teknoloji üreten ve kullanan inovatif şirketleri bünyesinde barındırmaktadır. Antalya Teknokent turizm, sağlık sanayi yazılım perakende eğitim ve inşaat sektörlerinde yürütülen teknoloji odaklı projeleri desteklemektedir.

Akdeniz Üniversitesinin akademik bilgi birikimiyle ileri teknoloji kullanan firmaların inovatif fikirlerini sentezleyerek ekonomideki teknolojiye dayalı payı sürekli arttırıp teknoloji kullanan veya üreten firmalar arasında sinerji yaratarak küresel rekabete kaynak oluşturmayı kendisine misyon edinen kuruluşumuz Antalya’daki yenilikçi hareketler ve Ar-Ge nin odak noktalarından birisi haline gelmiştir. Bu misyon kapsamında kuruluşundan şu ana kadar toplam 181 Akademik danışman (135 Akdeniz Üniversitesi Akademik Personeli ve 51 Diğer Akademik Personel) şirketler tarafından istihdam edilmiştir.

Misyon

Üniversitenin akademik bilgi birikimi ile yüksek teknoloji kullanan firmaların inovatif fikirlerini birleştirerek ülke ekonomisindeki teknolojiye dayalı payı sürekli arttırmak ve teknoloji kullanan veya üreten firmalar arasında sinerji yaratarak küresel rekabete kaynak oluşturmak.

Vizyon

Üniversite alt yapı olanakları ile desteklenen Ar- ge çalışmalarını ekonomik
güce dönüştürerek üretilen teknoloji ile doğru orantılı olarak Türkiye’nin küresel pazardaki teknoloji payını arttırmak.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.