TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,205 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Anafartalar Caddesi No: 1 Yüreğir / ADANA
  • TELEFON: +90 322 394 35 64
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Hızlı nüfus artışı, teknolojik gelişmeler ve yaşam koşullarının değişmesiyle ortaya çıkan aşırı tüketimden kaynaklanan çevre kirlenmesinin kontrol altına alınarak, kaynakların tekrar kullanılma imkanını sağlamak amacıyla ANKA Geri Dönüşüm-Atık Toplama Ltd.Şti. iş hayatına merhaba dedi.

Çevre ve geri dönüşüm işlemleri ülkemizde yeni yeni literatürde yerini almaya başlamışken 1997 yılında kurulan öncü firmamız AKASAN Adana Kağıt Sanayi ile o günlerden bu güne bilgi birikimimizi zenginleştirerek, teknolojimizi ve insan kaynağını geliştirerek, uzmanlaştığımız ve günümüzde ambalaj atıklarının toplanması ve değerlendirilmesi alanında dünya ölçeğinde,en ideal ve güvenilir çözüm ortağı olmanın zevkine varıyoruz.

Atık sorununun tüm dünyada artan önemi ve hızına paralel olarak ANKA Geri Dönüşüm-Atık Toplama Ltd.Şti. çağdaş ekipmanlarıyla,özenle eğitilmiş ve iş disiplinine sahip profesyonel kadrosuyla merkez ofis ve iki farklı şube ile ambalaj atıkları toplama-ayırma konularında en küçük birimden en büyük işletmelere kadar aynı titizlik ve ayrım gözetmeksizin, atıkların ekonomiye kazandırılması amacıyla hizmet etmeyi esas olarak benimsemiştir.

Halen Adana Yeşiloba mevkiinde bulunan şubesinde ve Hacı Sabancı Organize Sanayi bölgesinde bulunan şubesi ile Ambalaj Atıklarının tekrar ekonomiye kazandırılması amacıyla var gücüyle çalışmaktadır.Özellikle işletmeler için oluşan ambalaj atıklarına çözüm ortağı olmakta ve yeniden kazanılmasını sağlamaktadır.

ANKA Geri Dönüşüm-Atık Toplama Ltd.Şti. Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği uyarınca atık toplama kuralları çerçevesinde konteyner sistemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmekte ve müşterilerininde beğenisini kazanmış durumdadır. ANKA Geri Dönüşüm-Atık Toplama Ltd.Şti ülke ekonomisine kazandırdığımız katı atıklar güvenli bir şekilde toplanarak geri dönüşüm tesislerine kadar büyük özveri ile taşınmaktadır. Firmamız ayrıca Mersin ve diğer illerde hurda alım satımı ile faaliyetlerini sürdürmekle birlikte hurda kağıt, hurda karton-kutu-oluklu mukavva, hurda plastik, hurda malzeme, hurda atıkların alım satımını yapmaktadır.

Firmamız Sanayi Kuruluşlarında oluşan;

– Kağıt/Karton Atıklar

– Plastik ve Naylon Atıklar

– Tahta / Palet Atıklarını

– Metal Hurda (DKP Sac Atıklar) Atıklarını

özel toplama sistemleri kurarak, endüstriyel ve geri dönüşebilir katı atıkların toplanması, nakliyesi, ve ekonomiye

tekrar kazandırılması için Geri Dönüşüm Tesislerine ulaşımını gerçekleştirir.

Firmamız işletmelerden hurda alımlarını ’konteyner’ sistemi ile gerçekleştirmektedir.

Konteyner sistemini kısaca özetlemek gerekirse;

Atık alımı yapılan çeşitli işletmeler,fabrikalar,hipermarketler, marketler… vs gibi işletmelerin belirlemiş oldukları alan içerisinde açık veya kapalı kasa konteynerlar bırakılmaktadır. Asgari 1000 kg/ton’luk bu konteynerlar dolduğu zaman firmanın belirlemiş olduğu gün ve saatte yenisi ile değiştirilir değişim üç dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

İşletmemize karışık olarak gelen kağıtlar işçilerimiz yardımı ile öncelikli olarak cinslerine göre sınıflandırılıp ayıklama işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra çeşitli iş makinelerimiz yardımı ile pres makinemiz de parçalanıp sıkıştırıldıktan sonra balya haline getirilir talep doğrultusunda Geri Dönüşüm Tesislerine sevki gerçekleştirilir.

* Atıklar kaynağında değerlendirilir, değerlendirilebilir atıklar çöpe karışmadan ayrıştırılarak biriktirilir.

* Atıklar cinslerine ve kompozisyonlarına göre konteynerlere alınır.

*Geri dönüştürülebilir atıklar geçici depolama tesisinde ayrılan alanda biriktirilerek, uygun geri kazanım tesislerine nakledilir.

*Firmamız atıklarınızın yönetimi konusundaki her türlü çalışmanıza bünyesinde bulunan Çevre Mühendisi ile destek verir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.