• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,309 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: İstiklal Mahallesi beyşehir Caddesi No: 41 Huğlu / Beyşehir / KONYA
  • TELEFON: +90 332 516 14 29
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Akdaş Makina Silah Sanayiinin kurucusu olan Huğlulu “Ömer Akdaş”, döneminin ustalarından dolma ve tek kırma av tüfeklerinin imalatı ve tamiri konusunda her türlü inceliği öğrenmiş ve 1948 yılında kendi tüfek atölyesini açmıştır. Ustalığı ile beğeni toplayan Akdaş, ilk Türk yapımı çiftenin üretimini gerçekleştiren baş ustadır. Çalıştığı dönem içerisinde Türk Avcılarının tanıdığı ve takdir ettiği Akdaş, zaman içinde sektörün kalitesinin yükselmesinde önemli rol oynamıştır.

1975 sonrası oğul Sadık Akdaş’ın da katılımı ile kendi atölyesini genişletmiş ve her türlü yerli ve yabancı tüfeğin tamiriniyapmıştır. Babasının ustalığını 13 yaşından itibaren tüfeklerle bütünleşmiş bir hayat sürerek her bir ayrıntısına kadar öğrenen “Sadık Akdaş”, 1988 yılında Türkiye’de ilk defa kinetik sistemli yarı otomatik av tüfeğini üretmiştir. 2004 yılında ise yine Türkiye’de ilk defa tam-çakmaklı çifte ve süperpoze üreterek Türk Av Tüfekleri Tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Kariyeri boyunca her türlü yerli ve yabancı av tüfeğinin tamir ve bakım için güvenle teslim edilebileceği yegâne usta olmuş ve av tüfeği sahiplerinin vazgeçilmezi konumuna gelmiştir.

1987 yılında “Selim Akdaş”ın da katılımı ile atölyeden modern sanayi tipi seri üretime geçilmiş ve makina ağı büyütülmüştür. Bu potansiyelle birlikte av tüfeği dışında farklı endüstrilere yedek parça üretimi de yapılmaktadır. Akdaş Silah mevcut güne kadar dünyaca ünlü av tüfeği üreticileri ile çalışmış ve uluslararası arenada ne denli güvenilir olduğunu defalarca kanıtlamıştır. Geniş makina parkuru sayesinde 2013 yılından beri otomotiv ve makina gibi sektörlere yüksek kalite yedek parça üretimi de yapmaktadır.

Günümüzde Akdaş Silah; Türk avcısını/atıcısını kaliteyle, Yabancı avcıları/atıcıları da Türk malı tüfeklerin kalitesiyle buluşturmak için sıkı bir uğraş içindedir. Yarım asırdan fazla olan deneyimiyle bunun üstesinden geldiğine hiç şüphe yoktur.

 

Akdaş Ailesinin yarım asrı aşkın ustalık birikimi ile bugünlere gelmiş olan Akdaş Silah, 100’ü aşkın çalışanı ile avcıların/atıcıların vazgeçilmezi yüksek kalite ve güvenilirlikten asla taviz vermeden hem yurtiçi pazarına yönelik hem yurt dışında dünyaca ünlü firmalara tedarikçi olarak üretimini sürdürmektedir.
Gelenek ve teknolojiyi birleştirmeyi amaç edinen Akdaş Silah, güncel teknikleri takip etmekte ve son teknoloji CNC makinalar ile ustaların el becerilerini harmanlayıp siz değerli müşterileri tarafından takdir edilen ürünler sunmaktadır.

Bir avcı ya da atıcın tüfeğinde öncelikle aradığı özelliğin onunla bütünleşebilmek olduğunu bilen Akdaş Silah; kullanıcısına şık, kaliteli, dengeli, keyifli ve tüm bu niteliklere rağmen makul fiyatlı ürünler sağlamanın haklı gururunu yaşamaktadır.

 

Ürünler

Yüksek kalitede üretim yapabilme ve farkını ortaya koyabilmenin yolu hiç şüphesiz doğru ve kaliteli ham maddeleri kullanmaktır. Akdaş bünyesinde tüm namlular ve mobil şoklar krom alaşımlı dolu çelik malzemeden delinir, ayrıca sıcak dövme çelik veya yüksek mukavemetli alüminyum kubuzlar (gövde) çok eksenli CNC tezgâhlarda yekpare malzemeden işlenir.

  • Yarı otomatikler
  • Taktik tüfekler
  • Süperpozeler
  • Tek kırma
  • Atış tüfekleri

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.