• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,019 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Yulaflı Köyü Hacı Şeremet Mevkii Çorlu - Tekirdağ / Türkiye
  • TELEFON: +90 282 676 42 33
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Aka grubu, sanayi ve ticaretin gelişmeye başladığı 1960’lardan beri Türkiye’ye hizmet ediyor.Bugüne kadar iplik,örgü,boyama,inşaat ve eğitim alanlarında gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla ve yaklaşık 1000 çalışanımızla güven ve istikrar içinde yolumuza devam ediyoruz.Artık değişen pazar ve rekabet koşulları, iletişim teknolojilerinin de ilerlemesiyle sürekli olarak ve yeniden şekilleniyor.Görünen o ki rekabet de, imkanlar da artmaya devam edecek.

Türkiye’miz ekonomik, politik ve kültürel bazda çok değişken, fakat büyük fırsatlar barındıran bir coğrafyada bulunuyor.Aka grubu olarak bu rekabetin mutlak bir parçası olmak istiyoruz.Biz, dünyanın ekonomik ve politik olarak küçüldüğü ve bütünleştiği bu dönemde.Aka grubu’nu tüm dünya ile iş yapabilecek, toplam kalite yönetimini benimsemiş bir biçimde konumlandırdık.

Uluslararası iş ortaklarımızla tekstil sektöründe kendimizi dünyaya kabul ettirdik.Ekonomiye en büyük katma değeri sağlayan inşaat sektörü ve özellikle eğitim konusunda gerçekleştirdiğimiz projelerle artık komşu ülkelere de açılacağız.

Tüm çalışanlarımızla birlikte, ülkemizin ve insanımızın geleceği için üzerimize düşen görevi yerine getirme sorumluluğumuz tam.Türkiye’yi ve parlak grubumuzu parlak bir geleceğin beklediğine yürekten inanıyoruz.

Hizmetlerimiz:

İPLİK: Fabrika bünyesinde bulunan laboratuarlarda fiziksel ve kimyasal kalite testleri ile sağlamlığı onaylanan iplikler kullanıma hazır halde piyasaya sunulur. Aka iplik, ürün kalitesinin artmasına ve maliyetlerin azalmasına katkıda bulunacak çalışmalarını sürdürmektedir.

ÖRGÜ: Kusursuz üretime yönelik hedeflerini, tümü bilgisayar kontrollü makine parkı ve uzmanlaşmış insan gücü ile gerçekleştiren Aka Örgü, üretimine Yenibosna’da devam ettirmektedir. 2500 m2 kapalı alanda 35 makine ile günde 15 ton üretim yapan Aka Örgü, ham ve hazır kumaş çeşitlerinin üretimini yapmaktadır.

KUMAŞ:

ROTASYON BASKI: Rotasyon Baskı Makineleri Son yıllarda silindirik şablonlu film baskı makineleri büyük önem kazanmıştır. Baskının duraksamalı olarak yapıldığı düz şablonlu film basma makinelerinin tersine rotasyon baskı işlemi süreklidir. Bu nedenle rulo baskısına yakın, hazırlık, desen ve renk değiştirme sürelerinin kısalığı göz önüne alınırsa rulo baskıdan daha yüksek bir üretim sağlanır. Rotasyon desen şablonları temel olarak, basacak kısımları boya geçirecek şekilde delikler içeren, basmayacak kısımları ise lakla kapatılmış veya delik içermeyen nikel silindirlerdir. Rotasyon baskı makinelerinde, 1620-3200mm baskı eninde ve 640-1018 mm arasındaki standart raport boylarında çalışma imkanı sağlanmaktadır. Baskı hızları 110m/dakikaya ulaşmaktadır.

BOYAMA:  1994 yılında Çorlu’da faaliyete geçen Aka Boyama Tesisi, 25.000 m2 kapalı alanda, günde 45 ton üretim kapasitesi ile tekstil sektörüne hizmet vermektedir.Bu dev tesiste %100 pamuk ve polyester, pamuk-polyester karışımları,naylon,havlu,kadife,polar vb. geniş yelpazede boyama ve apreleme işlemleri gerçekleştirmektedir. İnsanlar sürdürülebilir kalkınma çabalarının merkezini oluştururlar.Doğa ile armoni içinde sağlıklı ve verimli bir yaşam sahibi olmak haklarıdır. Deneyimli şoförlerimiz ve iletişim ağımız ile müşterilerimize etkin ve hızlı servis sunabilmek için çalışıyoruz. Qeko-Tex 100 Sertifikası’na sahip olan tesisimizde ayrıca 2000 m3 kapasiteli biyolojik arıtma sistemi de bulunmaktadır.İleri teknoloji ve laboratuar ekipmanları ile hizmet veren Aka Boyama Tesisi’nde, üretimin her aşamasında kusursuz kalite anlayışı benimsenmiştir. Aka grubunda mükemmele ulaşmak için her aşamada toplam kalite felsefesi uygulanır. Kimyasal tuz,soda ve boya otomasyonu tüm makinelerde kullanılmakta, her ürün fiziksel ve kimyasal kalite testlerinden geçirilmektedir.

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.