• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

GOLD Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürn. İhracatçıları Birliği

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
327 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Limonluk Mah. Vali Hüseyin Aksoy Cad. No:4 33120 Yenişehir / MERSİN
  • TELEFON: +90 324 325 37 37
  • FAX: +90 324 325 41 42
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.akib.org.tr
  • E-POSTA: info@akib.org.tr
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
7+8 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Limonluk Mah. Vali Hüseyin Aksoy Cad. No:4 33120 Yenişehir / MERSİN

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

1986 yılında kurulan Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği, Mobilyalar, Kağıt-Karton ve Matbu Yayınlar, Keresteler-Sandık-Kafes-Palet, Diğer Ahşap Mamülleri ve Orman Tali Ürünleri sektörleri olmak üzere 5 alt sektörü kapsamaktadır. Ülkemize katma değeri en yüksek döviz girdisi sağlayan bu sektörlerin ihracatı da, Türkiye’nin toplam ihracatı içinde önemli bir yer tutmaktadır.

 

Yönetim Kurulumuz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri sektörünün beş alt sektörü olan Kağıt Karton ve Matbu Yayınlar, Mobilyalar, Kereste-Sandık-Kafes ve Palet, Diğer Ahşap Mamülleri ve Orman Tali Ürünleri sektör temsilcilerinden ve iştigal alanımızdaki tüm ihracat yapan illerin sektör temsilcilerinden oluşmaktadır.

 

Birliğimiz üyesi tüm ihracatçılarımız hem sektörel hem de bölgesel olarak temsil edildiğinden ihracata dair yaşanan tüm problemlere müdahalemiz hızlı ve efektif olmaya devam etmektedir. Sektörümüzde yaşanan sorunlar, temsilcilerimiz tarafından değerlendirilerek, çözüm önerileri ile birlikte yetkili makamlara iletilmektedirler. Birliğimiz organizasyonunda gerçekleştirilen alım heyetleri, sektörel ticaret heyetleri, eğitim faaliyetleri ve çalıştay organizasyonlarımızla üyelerimizin ihracatının arttırılabilmesi için her türlü destek ve imkanı sunmaktayız. Her ay düzenli olarak hazırlanan aylık ihracat raporlarımızla firmalarımızın pazar araştırmalarına destek olacak çalışmaları üyelerimize sunmaktayız.

 

Bilindiği üzere Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilemekle birlikte ihracatımızda yavaşlamalara neden olmuştur. Fakat salgının ilk gününden itibaren üreticimiz tüm dünyaya ne kadar dinamik ve dayanıklı olduğunu gösterdi. İhracatımızda da toparlanarak tekrar artmaya başlamıştır. Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri Sektörü 2020 yılı son 12 aylık dönem içerisinde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla % 0,7 oranında bir artış göstererek 5 milyar 566 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmiştir. Sektörümüz Türkiye geneli ihracatında % 3,3 pay sahibi olmuştur.2020 yılı son 12 aylık dönemde Birliğimiz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri Sektörüne baktığımızda ise bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %4,9 oranında azalış göstererek 718 milyon 308 bin dolarlık ihracat gerçekleşmiştir.

 

Akdeniz Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği olarak gayemiz, sektörümüzün Dünya bilinirliğini arttırarak Dünya çapında parmakla gösterilen ülkelerden olmaktır. Sektörümüzün Dünya pazarındaki nabzını takip ediyor ve üyelerimizin değişen Dünya ticaretine ayak uydurması için her gün çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gerekli aksiyonları alarak değişime seyirci kalmayıp bunun bir parçası olarak Dünya’nın her noktasına uzanmaya çalışıyor ve ihracatımızı arttırmayı hedefliyoruz. Bu gayemiz doğrultusunda, Birliğimiz bünyesinde Kayseri Mobilya ve Yan Sanayi, Hatay Mobilya ve Aksesuarları, Mersin Kereste-Palet ve Adana Mobilya olmak üzere 4 URGE projesini bir arada yürüterek hız kesmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Başta ABD olmak üzere Çin ve Latin Amerika ülkeleri hızlıca büyüme kaydedeceğimiz pazarlar arasında yer almakta olup, düzenleyeceğimiz  Yurt Dışı Pazarlama ve Sektörel Ticaret Heyetleri faaliyetleri ile bu pazarlarda bilinirliliğimiz arttırmayı hedeflemekteyiz.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.