TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
586 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Sümer Mahallesi Çal Caddesi No:78 Merkezefendi / DENİZLİ
  • TELEFON: +90 258 268 18 48
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

1990 yılında Denizli’de kurulan Abalıoğlu Tekstil, 35 bin m² kapalı alanı olan fabrikasında yılda 10 bin ton/yıl iplik üretim kapasitesi ile dünya USTER istatistiklerinin en üst değerlerine göre üretimini sürdürmüştür.

 

Şirket uzun yıllar sadece pamuk elyafına ve belirli numaralara dayalı ipliklere odaklanarak, standart mal üreten bir tesis olarak faaliyetini sürdürmüştür. Standart mallardaki hem yurt içi hem de yurt dışındaki gelen yoğun rekabet şartlarından dolayı arayışa giren Abalıoğlu Tekstil, küresel rekabetin yarattığı dezavantajlara karşı ürün çeşitlemesi ile katkı payı yüksek ürünlere odaklanarak, standart ürünler için yurt dışında üretim merkezleri oluşturmaya ve üretim dışında ticaret ile büyümeye karar vermiştir.

 

2006 yılında uluslararası alanda rekabet edebilmek için Denizli’deki üretim tesisinin bir bölümünü Mısır’daki yeni tesisine kaydırma kararı alınmıştır. Denizli fabrikasında ise moda ve teknik tekstil gibi katkı payı yüksek ürünlerin üretimi için, Abalıoğlu Holding A.Ş. ve İtalyan Marchi & Fildi SPA’nın %50-50 ortaklığı ile Filidea isimli şirket kurulmuş, daha teknik ve esnek üretim yapabilen, butik ve yenilikçi bir iplik yatırımı yapılmıştır.

 

2006 yılında Mısır İskenderiye’de temelleri atılan CSA Textile Egypt S.A.E. tesisi 2008 yılında üretime geçmiş, 21.01.2009 tarihinde Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen’in katıldığı törenle resmi açılışı yapılmıştır. Filidea’nın ana üretim tesisi İtalya’nın Piemonte Bölgesinin Biella Şehrinde ise AR-GE merkezinin yanında ayrıca bir iplik boya tesisi de bulunmaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.