• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

HABER DETAYI

Temmuz 26, 2019 1:15 am

OSB’lerden Sıfır Atık Buluşması

OSB’lerden Sıfır Atık Buluşması

İstanbul’da faaliyet gösteren 8 OSB’nin yöneticileri, Valiliğin “Sıfır Atık Sektörel Buluşmaları”na katılarak, bölgelerinde yapılması gereken hazırlıklarla ilgili bilgi aldı.

İstanbul Valiliğinin düzenlediği “Sıfır Atık Sektörel Buluşmaları”nın üçüncüsü, Vali Ali Yerlikaya başkanlığında sanayicilerle yapıldı. İkitelli OSB’de yapılan toplantıya, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan’ın yanı sıra, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hacı Mehmet Güner, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ümit Ünal, İkitelli OSB Başkanı Mahmut Mustafa Aydın ve İstanbul’da bulunan 8 OSB’nin yöneticileri katıldı. Toplantıda, İstanbul’daki OSB’lerde yer alan binlerce firmanın Sıfır Atık Projesi’ne 15 Ekim’e kadar uyum sağlamaları istendi.

EYLEM PLANI HAZIRLANDI

OSB temsilcilerinin yer aldığı toplantıda konuşma yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “2017’nin Ekim ayında Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde ülkemizde bir çevre hareketi olarak Sıfır Atık projesi başlatıldı. Sayın Cumhurbaşkanımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve 81 vilayetteki bütün il müdürlüklerimiz de bu işin takibini yapıyor. Biz Valilik olarak İstanbul’a atandıktan hemen sonra Sıfır Atık ile ilgili ne durumda olduğumuzun tespitini yaptık. Sonra iki aşamalı bir eylem planı ile çalışma takvimi belirledik” dedi. Sıfır Atık Projesi kapsamında yapılan çalışmaları anlatan Vali Yerlikaya, ikinci aşamada yürütülecek faaliyetlere değindi. Vali Yerlikaya, projenin ilerleyen aşamalarında diğer sektörlerin temsilcileri ile bir araya gelerek İstanbul’un tamamında uygulanır hale getirileceğini belirtti.

15 EKİM’DE BAŞLAYACAK

Vali Yerlikaya, 15 Ekim tarihi itibariyle 8 OSB’de faaliyet gösteren tüm işletmelerin “Sıfır Atık”a geçmelerini istediğini belirtirken, “Ekonomik açıdan muazzam bir tasarruf sağlıyor. Ama ondan daha büyük bir kazanımımız çevremiz ve onu bizden sonraki kuşakların da bizden razı olacağı bir şekilde emanet etmiş olacağız” şeklinde konuştu. Vali Yerlikaya, konuşmasının ardından OSB temsilcilerinin sorularını yanıtladı, bu konuda yaşanan sıkıntılar ile ilgili neler yapılabileceği istişare edildi.

Kaynak: Sanayi Gazetesi

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.